Naujiena iš svetur: istorinis Liberty Ale

Su pasigardžiavimu pristatome naujieną iš tolimų kraštų – klasikinį amerikietišką elį Liberty AleAnchor Brewing alaus daryklos, San Francisko (JAV).

Liberty Ale pradėtas virti 1975 m. Tai – pirmasis modernus amerikietiškas IndiaPale Ale pagamintas po „sausojo įstatymo“ ir laikomas craft beer revoliucijos pradžia. Taip pat tai yra pirmasis modernus IPA, kurio virimo metu naudoti tik vienos rūšies apyniai bei sausasis apyniavimas.

Kaip ir priklauso tikram amerikietiškam IPA, Liberty Ale pasižymi stipriu apyniuotu skoniu. Visas virimo procesas išlikęs klasikinis, naudojamos tik natūralios medžiagos. Dėl natūralios fermentacijos šis alus švelniai karbonizuotas, tad burbuliukai neužgožia esminių aromatų.

Liberty Ale gaminanti alaus darykla Anchor Brewing įkurta 1896 m. Ne kartą per savo gyvavimo istoriją sugriuvusi, sudegusi, uždaryta bei nukonkuruota didžiųjų alaus daryklų, ji buvo prikelta alaus fano ir skalbimo mašinų pardavėjo Frederick Louis „Maytag“ III, kuris ne tik perpirko didžiąją dalį akcijų prieš pat daryklos bankrotą, bet ir pagerino gaminamo alaus receptą. Taip naujoje ir dabartinėje vietoje – Potrero Hille –  prasidėjo auksinis ir revoliucinis Anchor Brewing etapas. Būtent dėl savo indelio į šį verslą Fritz Maytag iki šiol laikomas svarbiu žmogumi mikrobravorų istorijoje.

Šiuo metu Anchor Brewing smarkiai plečiasi, tačiau stengiasi išlikti nuosekliais bei gamina nemažai alaus rūšių, atkuriančių istorines receptūras.

Taip jau nutiko, jog kol kas Liberty Ale alaus į Lietuvą atgabentas labai nedidelis kiekis. Maža dalis jo atiteko mums, todėl šio klasikinio elio šiuo metu galima įsigyti tik Klaipėdos Špunkoje, esančioje S. Daukanto g. 19 (žemėlapis). 

www.anchorbrewing.com

Reply